Przejdź do treści

Umowa z nianią, czyli umowa nianiowa

Spadek dla wnuczki

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas mocno nastawionych jest na rozwój osobisty i rozkręcanie kariery zawodowej często dochodzi do sytuacji, w której rodzice szybko decydują się na odpuszczenie okresu urlopu macierzyńskiego i na powrót do pracy. Jeszcze częściej matki zafascynowane robieniem kariery zawodowej rezygnują z możliwości wzięcia urlopu wypoczynkowego. Z uwagi na to coraz popularniejszym stał się zawód nazywany nianią.

W związku z tym, że obecnie zatrudniamy coraz więcej niań, to urząd skarbowy i inne urzędy postanowiły egzekwować pieniądze od niań, które dotychczas często zarabiały je na czarno, bez żadnej umowy. Jak mniemam Ty trafiłeś na naszą stronę poszukując informacji na temat umowy z nianią, a zatem Ty i Twoja niania jesteście uczciwi i chcecie płacić podatki. Świetnie się składa, bowiem umowa nianiowa obie Wasze strony dodatkowo zabezpieczy przed różnymi niespodziankami. Dlatego zachęcamy Was do dokładnego zapoznania się z tym co powinno zawrzeć się w umowie z nianią.

Co powinno zawrzeć się w umowie z niania?

umowie z nianią niewątpliwie zawrzeć powinno się kilka istotnych kwestii. Pomijając dane osobowe Twoje i niani koniecznie zamieścić musisz tam również informacje odnośnie dokładnych obowiązków niani (z nich będzie rozliczana), warto też wymienić liczbę dzieci wraz z ich danymi osobowymi, którymi opiekować ma się niania. Powinno się również zawrzeć tu informacje na temat miejsca opieki, wysokości wynagrodzenia, jakie otrzymywać ma niania, jak również sposobie jego wypłaty. W umowie nianiowej koniecznie powinno się zawrzeć również informacje o tym, że zleceniodawca ma możliwość wypowiedzenia umowy z nianią bez okresu wypowiedzenia w przypadku, w którym nie spełnia ona stawianych jej wymagań, powinno się zawrzeć również informacje o tym jaki jest standardowy okres wypowiedzenia umowy.

Wzór umowy z nianią w PDF

Jeśli chcesz pobrać gotowy wzór umowy z nianią w PDF, to serdecznie zachęcamy Cię do kliknięcia w ten link – pobierz umowę z nianią. Poniżej z kolei zamieszczamy obrazki, na których dokładnie widać jak brzmieć powinna tego typu umowa.

umowa z niania 1umowa z niania 2