W czasie naszych dotychczasowych praktyk często spotykaliśmy się z osobami, które czuły się oszukane przez swoich ubezpieczycieli, którzy podejmując niekorzystne dla nich decyzje znacząco wpływali na ich życie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja każdego ubezpieczonego jest inna, tak samo jak inna jest dotycząca go sprawa, przez co nie jesteśmy w stanie udzielić Wam tutaj jednorazowej i uniwersalnej porady dotyczącej tego co zrobić, aby uzyskać wyższe odszkodowanie. Niewątpliwie jednak mamy taką możliwość, aby podpowiedzieć Wam jak odwołać się od decyzji ubezpieczyciela PZU. Mam nadzieję, że nasze porady, a także udostępniany przez nas wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela, będą dla Was przydatne.
UWAGA!
POTRZEBUJESZ PORADY W ZAKRESIE ODWOŁANIA OD DECYZJI UBEZPIECZYCIELA? KLIKNIJ TUTAJ: POPROŚ O WYCENĘ PORADY PRAWNEJ!
Z naszego doświadczenia wynika, że osoby myślące o odwołaniu się od decyzji ubezpieczyciela najczęściej mają problem w kwestii uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia mieszkania lub ubezpieczenia samochodu. Temat znamy już na tyle dobrze, że potrafimy w ciemno wymienić kwestie, na które najczęściej powołuje się ubezpieczyciel wyliczając zaniżone według Was odszkodowanie. Są to najczęściej: potrącenia amortyzacyjne, przyczynienia do wypadku lub w przypadku samochodów np. kalkulacje napraw z wykorzystaniem części alternatywnych, a nie oryginalnych.
Wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela np. PZU
Wspomnieliśmy już wcześniej, że zdecydowanie najczęściej zdarza się, że kwestia odwołania od decyzji ubezpieczyciela poruszana jest przez osoby korzystające z ubezpieczenia OC lub AC, które wykupiły je dla swoich pojazdów. Z tego też względu chcemy przedstawić Wam przykładowy wzór odwołania od decyzji PZU i innego ubezpieczyciela dotyczący własnie odszkodowania za szkody poniesione przez właściciela pojazdu. Niemniej jednak z pewnością dokument ten będzie drogowskazem do osób, które starają się o odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w innej kwestii, bowiem odwołania takie mają kilka wspólnych elementów.
Przede wszystkim należy zaznaczyć w nim sprawy, której odwołanie dotyczy zaznaczając równocześnie wysokość wyznaczonego odszkodowania. Następnie należy wyrazić swój sprzeciw wobec takich ustaleń. Na tym jednak skończyć nie wolno, należy bowiem wymienić przyczyny, dla których z werdyktem się nie zgadzacie. Warto wymienić ich dużo i warto zadbać o to, aby były rzeczowe i przekonywujące, bowiem to właśnie od tego uzasadnienia bardzo dużo zależy. Zachęcamy do lektury poniższego wzoru, w celu rozumienia sedna sprawy, pobrać możecie go tutaj.