Przejdź do treści

Umowa kupna sprzedaży motocykla

Wśród wielu naszych znajomych znajduje się sporo osób, które zafascynowane są motocyklami. Ich fascynacja sprawia, że nie tylko chcą wiedzieć wszystko o motorach, ale też stale je zmieniając kupując nowe i sprzedając te starsze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jak wielkim problemem spotykają się oni w momencie transakcji kupna sprzedaży motocykla. Chcąc ulżąc i im i naszym odwiedzającym, którzy również często pytali nas o wzór umowy kupna sprzedaży motocykla przedstawiamy Wam ten artykuł, w którym dokładnie opisujemy sam proces sprzedaży motory, jak również udostępniamy stosowny plik w PDF.

Jeśli jesteś właścicielem motocykla, który chcesz sprzedać lub też jesteś kupcem, który myśli o nabyciu nowego cacka, to musisz pamiętać o tym, aby cały proces tansakcji kupna sprzedaży motory zorganizować poprawnie z prawnego punktu widzenia. To właśnie to sprawi, że nie będziesz miał większych problemów związanych czy to z rejestracją czy też ubezpieczeniem kupowanego motocykla.

Co zawrzeć w umowe kupna sprzedaży motocykla?

umowie kupna sprzedaży motocykla zawarte powinny być między innymi podstawowe dane na temat osób uczestniczących w trancakcji (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego), przedmiotu transakcji, jak również datych, w której do niej dochodzi. W umowie obecny właściciel motocykla powinien oświadczyć, że jest jego jedynym prawowitym właścicielem i pojazd pozbawiony jest jakichkolwiek wad prawnych. Kupujący z kolei powinien oświadczyć, że widział kupowany sprzęt, akceptuje jego stan i nie wnosi co do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. W dalszej części umowy należy określić kwotę, za jaką sprzedawany jest motocykl, jak również formę zapłaty.

W końcowej części umowy należy zaznaczyć, która za stron pokrywa koszty związane z transakcją. Więcej dowiecie się przeglądajc nasz wzór umowy kupna sprzedaży motocykla lub też pobierając go na swój dysk klikając w poniższy odnośnik: umowa kupna sprzedaży motocykla.

umowa kupna sprzedazy motocykla 1 umowa kupna sprzedazy motocykla 2

Kupno – sprzedaż motocykla na raty

Dobrze wiemy, że nie każdego stać na to, aby móc zakupić sobie wymarzony motocykl płacąc gotówką. Z myślą o takich osobach powstała umowa umożliwiająca zakup motocykla na raty. Różni się ona od wymienionej wcześniej umowy kilkoma punktami. Jeśli jesteś nią zainteresowany, to ją również specjalnie dla Ciebie udostępniamy za darmo: zobacz – umowa kupna sprzedaży motocykla na raty.