Przejdź do treści

Prawo wyznaniowe

Prawo wyznaniowe

W dzisiejszym świecie praktyczna wiedza i jej zastosowanie to potęga – z pewnością tak przyznamy. Umiejętne zastosowanie jej w życiu – nie tylko na pierwszym lepszy egzaminie – jest kluczem do szczęścia. Pierwszym etapem jej nabywania jest wiedza teoretyczna, którą każdy z nas musi nabyć w życiu – czy to w szkole średniej, czy na studiach.

Wiedza jest niezbędna do pełnienia określonych czynności lub zajmowania się sprawami niezwykle istotnymi. Studenci prawa i administracji mają z pewnością nie lada wyzwanie, gdyż znajomość wszystkich terminów i prawa jest z pewnością trudnym i bardzo czasochłonnym zadaniem. Późniejsze profity mogą być jednak swoistym zapewnieniem o słuszności wyboru swej drogi. Książki na temat prawa są z pewnością skomplikowane i nie grzeszą łatwością w ich nauczaniu. Każdy student prawa musi zdawać sobie sprawę z ogromu wiedzy, jaką będzie sobie musiał przyswoić. W poszukiwaniu praktycznych informacji dla każdego studenta prawa natrafiłem na pozycję wydawnictwa C.H. Beck. Książką na jaką się natknąłem nosi nazwę „Prawo wyznaniowe”. Po chwilowym zapoznaniu się z treścią jestem w stanie stwierdzić, że książka zawiera naprawdę praktyczne zastosowanie zawartej wiedzy w egzaminach. Można też powiedzieć, że jest to prawdziwy kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania każdego egzaminu. Czy warto się w nią zaopatrzyć? Z pewnością tak! Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to już trzecie wydanie autorów – autorzy to Artur Mezglewski, Henryk Misztal oraz Piotr Stanisz.

Uwzględniono więc w nim wszystkie zmiany przepisów prawa polskiego od 2008 roku. Wszelkie postanowienia – także te europejskie jak Traktat z Lizbony – zostały szczegółowo omówione i rozprowadzone na pierwsze czynniki. Wspomniano także na temat nowego unijnego prawa, który jest niejawnym udziałem w stosunkach między Unią Europejską, a religiami czy kościołem. Mimo pewnych ograniczeń wiedzę przedstawiona w książce jest spójna i dokładna. Zawiera wszelkie informacje, które przydadzą się nie jednemu studentowi zaliczyć ten czy inny egzamin. Czy warto więc zagłębiać się w tą pozycję?

Według mnie warto, szczególnie jeśli zależy ci na dobrej wiedzy, którą za pomocą tej książki można w niezwykle łatwy sposób sobie przyswoić. Oprawa została opracowana z materiału miękkiego, dlatego nie przyczyni się to do podwyższenia ogólnej noty za tą pozycję – za wiedzę otrzymuje pełną pulę gwiazdek.