Przejdź do treści

Wypowiedzenie umowy zlecenie przez zleceniobiorcę

wzor wypowiedzenia umowy zlecenie przez zleceniobiorce

Żyjemy w kraju, w którym przedsiębiorcy chętni do zatrudniania pracowników zobowiązani są do tego, aby z tego właśnie tytułu opłacać różne kosztowne składki. W związku z tym szukając rozwiązania pozwalającego na zatrudnianie pracowników często decydują się oni na podpisywanie z nimi umowy zlecenie. Ta, nazywana śmieciową, umowa stała się na tyle popularna, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym czy i jak można ją zerwać. My chcemy dziś przybliżyć Wam te informacje, zachęcamy więc do lektury naszego wpisu, na końcu którego każdy za darmo pobrać będzie mógł wzór wypowiedzenia umowy zlecenie przez zleceniobiorcę.

Umowa zlecenie to pismo, w którym określone są między innymi obowiązki zleceniobiorcy, zobowiązania zleceniodawcy, jak również inne informacje, które mogą być bardzo specyficzne i zróżnicowane, w zależności od tego co jest przedmiotem zlecenia. W każdym razie umowa taka zawiera w sobie również informacje odnośnie tego w jakim okresie czasu ona obowiązuje, jak również jakie dotyczą jej warunki jej rozwiązania. Jeśli takowego zapisu w umowie brakuje, świadczy to o tym, że najprawdopodobniej umowę ową rozwiązać można w trybie natychmiastowym, czyli praktycznie z dnia na dzień.

To jak wypowiedzieć tę umowę? O to wzór zerwania umowy zlecenia!

Skoro dotarłeś do tego fragmentu tekstu dotyczącego wypowiedzenia umowy zlecenie przez zleceniobiorcę, to świadczy to o tym, iż podjąłeś już ostateczną decyzję i kategorycznie zakończyć chcesz współpracę ze swoim zleceniodawcą. Mamy więc dla Ciebie rozwiązanie Twojego problemu, którym jest przygotowany plik w PDF z wzorem wypowiedzenia umowy. Zanim pobierzesz ten dokument, to zapoznaj się jeszcze z informacjami, które go dotyczą.

Dokument, o którym mowa ma tradycyjną jak na takie pismo budowę. Zamieszczone są w nim informacje o zleceniobiorcy, zleceniodawcy, przedmiocie zlecenie, wiadomości o rozwiązaniu umowy. Dodatkowo znaleźć powinna się na nim data sporządzenia pisma wraz z podpisem wypowiadającego umowę. Zerknij na poniższy obrazek, a przekonasz się, że tego typu zerwanie umowy zlecenie   to pestka!

wzor wypowiedzenia umowy zlecenie przez zleceniobiorce

Artykuł przygotowany przy współpracy z: https://kancelariabutny.pl/