Rozwód z powodu kariery zawodowej

W jaki sposób otrzymać adwokata z urzędu?

Wspólnie z mężem chcemy się rozwieść. Nasze dalsze wspólne życie stanęło pod wielkim znakiem zapytania, dlatego postanowiliśmy się rozwieść. Oczywiście nie mamy odpowiednich informacji na temat tego jak można tego dokonać – nikt nigdy się nie rozwodził, dlatego każde z nas nie ma w tym aspekcie pożądanego doświadczenia. Jak więc możemy się rozwieść i jak długo oczekuje się na rozwód?

Z tego co Pani pisze to państwa małżeństwo jest już definitywnie skończone – myślę, że o rozwód nie będzie trudno. Jedna ze stron będzie musiała napisać odpowiedni pozew z ewentualnymi żądaniami. Jeżeli w małżeństwie nastąpił rozpadł pożycia i to bez orzekania o czyjeś winie wtedy proces będzie dużo tańszy.

Zasadniczo trzeba wprowadzić opłatę sądową, która wynosi obecnie 600 zł. W przypadku, gdy sąd orzeknie rozpad małżeństwa bez orzekania o winie czyjejś ze stron, to zostanie nam zwrócone 300 zł. Zasadniczo każdy z nas ma prawo się rozwieść, jednak czy jest to dobry sposób na rozwiązanie swoich problemów? W gruncie rzeczy najlepsza zawsze jest i będzie zwykła, ale gruntowna rozmowa. Powodzenia!