Okazuje się, że proces uzyskania odszkodowania wcale nie musi być tak prosty i szybki w realizacji, jak świadczy o tym nasz ubezpieczyciel. Zazwyczaj jednak każdy przekonuje się o tym dopiero w chwili własnego wypadku. Postanowiliśmy jednak pomóc osobom, które zawczasu dokonają dokładnej analizy opisywanego przez nas tekstu. Jak właściwie ubiegać się o szybkie odszkodowanie? Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, jakby się mogło nam wydawać.

Z pomocą naszego artykułu możesz być pewien, że likwidacja szkód przebiegnie nie tylko sprawnie, ale przede wszystkim szybko – ekspresowe tempo. W pierwszej kolejności zajmiemy się szybkim uzyskaniem odszkodowania z OC sprawy. Pamiętajmy, że dany wypadek czy zdarzenie musi być zgłoszone do firmy ubezpieczeniowej sprawcy w jak najszybszym terminie – można to zgłosić telefonicznie prze specjalną infolinie.

Najlepiej jest załatwić wszystko od razu tego samo dnia lub możliwie po zdarzeniu. Czasami jednak do wypadku może dojść w dni świąteczne lub niedziele (zazwyczaj wtedy nie pracują), dlatego starajmy się przedłożyć naszą sprawę w możliwie najszybszym terminie. Pamiętaj, że sama likwidacja skutków wypadku nie jest problematyczna, jednak nie możesz pozwolić sobie na omijanie przepisów czy procedur firmy ubezpieczeniowej – róbmy wszystko zgodnie z przyjętymi procedurami.

Przy pierwszym kontakcie z ubezpieczycielem naszego sprawcy warto zwrócić się z prośbą o podanie wszystkich niezbędnych dokumentów jakie będą potrzebne do załatwienia danej sprawy – nie zapominajmy, że tą sprawą jest nasze roszczenie. Pamiętajmy również o zachowaniu kopii wszystkich oświadczeń, dowodów czy innych dokumentów, które odnoszą się do poniesionej przez nas szkody – to bardzo ważne. Warto jednak zwrócić uwagę, że kierowca może się nie zgodzić z naszą wersją wypadku, czyi nie jako podważyć naszą prawdomówność. Tutaj zasadniczo wkraczamy w omówienie drugiej kwestii związanej z postępowaniem właśnie w takich wypadkach.

Przeczytaj też: