Specjalizacja kancelarii adwokackiej – przykłady

Specjalizacja kancelarii adwokackiej – przykłady

Kancelarie, które działają dzisiaj na rynku, zajmują się różnymi aspektami obsługi prawnej. Niektóre mają węższy zakres specjalizacji, inne z kolei zajmują się szerokim spektrum działań. Oto przykłady, czym może dzisiaj zajmować się prawnik z kancelarii.

Specjalizacja kancelarii adwokackiej – przykłady.

Po pierwsze – usługi dla klientów indywidualnych. Adwokat może zajmować się kwestiami w zakresie prawa cywilnego. Czyli, na przykład – prawo rodzinne – rozwody, ustalanie opieki nad małoletnimi. Dodatkowo, w grę wchodzi też prawo spadkowe i rzeczowe. Postępowanie spadkowe bywa często bardzo długie, a im skuteczniej dobierzemy prawnika, tym większe prawdopodobieństwo, ze cała sprawa będzie miała łatwy i względnie sprawny, przebieg.

Następny aspekt. Adwokat obejmuje też swoimi działaniami prawo karne. Czyli – reprezentowanie klienta/strony przed sądem w różnych sprawach i procesach w ramach obowiązującego w Polsce kodeksu karnego.

Warto wiedzieć jedno.

Nie każdy adwokat będzie odpowiednim specjalistą do zajęcia się sprawą, w której potrzebujesz wsparcia. Dlatego też ważne jest doprecyzowanie Twoich potrzeb, już na pierwszym spotkaniu. Albo nawet przed – przy kontakcie mailowym lub telefonicznym. Warto bardzo dokładnie powiedzieć lub napisać o tym, czego oczekujesz po spotkaniu. I przede wszystkim, jaki zakres działań/usług jest tym, którego w danym momencie poszukujesz. Taka rozmowa lub wymiana maili pozwala na samym starcie bardzo jasno określić priorytety i kierunek działania.

Później od razu wiadomo – od czego zacząć na pierwszym spotkaniu. Jakich dokumentów wymaga adwokat, co trzeba mieć ze sobą. Działania ustala się zwyczajowo w formie strategii. Czyli, na przykład – przygotowanie pisma do sądu, do innych organów. Zebranie materiałów świadczących na naszą korzyść w konkretnym postępowaniu – karnym lub cywilnym. Każde zaplanowanie ruchu, każdy kolejny etap – to zwiększenie skuteczności działań, które wykonuje prawnik. A jeśli masz rozpiskę krok po kroku, tym łatwiej i skuteczniej osiągniesz rezultat, na którym zależy Ci w największym stopniu.