Niefortunny obrót sprawy może przyczynić się do tego, że nie wszystko pójdzie po naszej myśli. Tą sprawę doskonale znają ci którzy walcząc o odszkodowanie z firmami ubezpieczeniowymi polegli na całej linii. Zasadniczo ciężko jest stwierdzić, co mogło by być powodem porażki – czynników z pewnością jest dużo. Każdy zakład ubezpieczeniowy będzie bronił się jak lew przed wypłatą odpowiednio dużych odszkodowań, który mogły by uszczuplić konto danej firmy. Pamiętajmy więc, że jeżeli firma ubezpieczeniowa znajdzie chodź jedną małą przesłankę do odmowy wypłacenia wynagrodzenia, to możemy mieć stu procentową pewność, że na pewno z niej skorzysta.

Czasami sami jesteśmy winni takiemu obrotowi spraw nie pilnując odpowiednio zgłaszanych szkód. Należy się przed tym uchronić stosując się do warunków zgłoszenia szkody oraz udziału w procesie likwidacji. Przykładów może być całkiem sporo, ale najczęściej występującym jest za późne zgłoszenie szkody. Nawet pomimo spełnienia wszystkich innych warunków wypłata odszkodowania zostanie nam odmówiona – właśnie ze względu na to, że za późno zgłosiliśmy daną szkodę.

Takich kruczków jest znacznie więcej, dlatego warto przestudiować warunki odszkodowania danego ubezpieczyciela. Czasami dochodzi do absurdalnych sytuacji w których towarzystwo ubezpieczeniowe będzie starało się udowodnić przed sądem nasze rażące zaniedbania, z których mógł wyniknąć dany wypadek przez który ubiegamy się o odszkodowanie. W takich wypadkach firma ubezpieczeniowa może nam odmówić wypłaty odszkodowania jeśli sami przyczyniliśmy się do winy.

Przykładem może być ukradziony samochód. Jeżeli firma ubezpieczeniowa udowodni nam, że ułatwiliśmy kradzież takiego samochodu – np. poprzez niezamknięcie drzwi, zły stan alarmu, czy uchylona szybę – to z pewnością odmówi nam wypłacenia odszkodowania. Czasami może udowodnić nam złe położenie kluczyków do auta – na biurku, pozostawienie w stacyjce, w szatni czy pracy. Wszystko to zostanie wykorzystane przeciwko naszym słowom, a to skutecznie uniemożliwi uzyskanie odszkodowania. W takich wypadkach należy wejść na drogę sądową i starać się udowodnić swoją rację. Zalecamy skorzystanie z usług specjalistów – kancelarie prawne – którzy bezpośrednio zajmują się tego typu sprawami i odzyskują od zakładów ubezpieczeń całkiem nie małe pieniądze. Z ich pomocą pewnością uda nam się ugrać dużo większe ubezpieczenie. Jedno jest pewne – nie warto pozostawać sprawy bez należnego dbania o pełną dokumentacje, gdyż wtedy szanse na wygrana są dużo mniejsze.

Przeczytaj też: