Przejdź do treści

Księgowość i kadry

Księgowość i kadry

Wiele firm decyduje się na korzystanie z usług biura rachunkowego, które dotyczą rachunkowości, płac i prowadzenia dokumentacji kadrowej. W przypadku własnej działalności gospodarczej koniecznością staje się odprowadzanie podatków do urzędu skarbowego i składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Trzeba przestrzegać wszystkich wymaganych terminów, wystrzegać się popełnienia chociażby jednego drobnego błędu. Niestety prawo jest bardzo zawiłe, a przepisy podlegają ciągłym zmianom. Najlepszym rozwiązaniem staje się wobec tego współpracowanie z doświadczonymi specjalistami.

Co ma do zaoferowania biuro rachunkowe Warszawa?

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na własny dział księgowości, co wiąże się jednak z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Nie każdą firmę stać na dodatkowego pracownika zatrudnionego na etat, który zajmie się kwestiami dotyczącymi finansów i księgowości. Tańszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego typu obowiązków zaufanemu biurowi rachunkowemu. Za rozwiązaniem tym przemawia fachowa obsługa kadrowa, niższy koszt prowadzenia księgowości w firmie, oszczędność czasu, bezpieczeństwo.

Renomowane biuro rachunkowe typu Taxeo ma wszystkie wymagane certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia księgowości. Niezwykle istotne jest także wykupienie ubezpieczenia OC, dzięki czemu przedsiębiorca nie zostaje pociągnięty do odpowiedzialności w razie wystąpienia błędów popełnionych przez pracownika biura rachunkowego. W przypadku profesjonalistów ryzyko pomyłki jest ograniczone do minimum. Mają szeroką wiedzę z zakresu księgowości, którą cały czas aktualizują. Śledzą na bieżąco zmieniające się przepisy i podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe.

Współpracuj z zespołem wykwalifikowanych specjalistów-księgowych

Z Taxeo założenie działalności gospodarczej staje się niezwykle proste. Osoby chcące rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnego biznesu mogą liczyć na uzyskanie profesjonalnej pomocy. Biuro rachunkowe zajmie się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów, ewidencji środków trwałych firmy. Można liczyć na to, że będzie rzetelnie rozliczać płace pracowników i podatki. Zajmie się sporządzeniem raportów, sprawozdań finansowych. Przygotuje wymagane rozliczenia i raporty do ZUS, rozliczenia podatku dochodowego. Biura rachunkowe na bieżąco analizuje sytuację finansową firmy. Reprezentuje przedsiębiorcę w urzędach typu US i ZUS.

Usługi obejmują również fachowe doradztwo podatkowe i finansowe. W razie kontroli podatkowej można liczyć na to, że kontrolerzy zostaną zaproszeni do biura rachunkowego. Nad wszystkim będzie czuwać dedykowana księgowa, wykwalifikowana i doświadczona. Jest to osoba dostępna dla przedsiębiorcy podczas osobistych spotkań. Ogromnym udogodnieniem będzie także uzyskanie dostępu do nowoczesnych narzędzi typu program do fakturowania, dedykowane oprogramowanie. Księgowość online pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Przedsiębiorca może zająć się prowadzeniem swojego biznesu, z kolei za obsługę księgowości odpowiadają profesjonaliści. Ze szczegółami oferty biura rachunkowego można zapoznać się na stronie https://taxeo.pl.