Przejdź do treści

Kiedy można otrzymać odszkodowanie z polisy AC?

Spółka komandytowa – ogólne informacje

Dobrowolne ubezpieczenie AC jest znacznie różne od tego co zdają się proponować nam poszczególnie różni ubezpieczyciele. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie zakupu danego AC warto skonsultować swoją decyzję z bardziej obeznaną osobą lub przynajmniej porównać całą specyfikację naszego ubezpieczenia do innych. Większość dostępnych na rynku ubezpieczeń AC jest od siebie różnych i wcale nie oznacza to, że wyższa cena ubezpieczenia AC daje nam lepszą gwarancję czy więcej opcji – jest to bardzo płytkie myślenie.

Ubezpieczenie AC jest z pewnością dobrą inwestycją w przyszłość – zwłaszcza jeśli posiadasz drogi samochód. Posiadając dobrowolne ubezpieczenie AC nie musisz się martwić skąd weźmiesz pieniądze na ewentualną naprawę szkody w swoim samochodzie. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie AC jest tak naprawdę różne w przypadku innych ubezpieczycieli – czasami okazuje się, że ubezpieczyciele wciskają nam całkiem inny produkt. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia AC to także odpowiedni zakres propozycji jakie daje nam ubezpieczyciel, które jest w ramach ubezpieczenia wykonać bezpłatnie. Oznacza to, że nie na wszystko jesteśmy ubezpieczeni – dlatego tak ważne jest przejrzeć całą ofertę i dopasować ubezpieczenie do własnych potrzeb. Nie zapominajmy także, że każde ubezpieczenie AC dostępne na naszym rynku posiada tzw. listę wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. W skrócie oznacza to tyle, że ubezpieczyciel posiada odpowiednio przyrządzoną listę za którą nie bierze odpowiedzialności, dlatego odmawia nam wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC.

Każde ubezpieczenie AC posiada więc zapis, że w przypadku spożycia alkoholu oraz wyraźnego lub rażącego niedbalstwa przyczyniłeś się do wypadku – taka osoba z góry może pożegnać się z jakimkolwiek odszkodowaniem. Zazwyczaj firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania w przypadku gdy doszło do rażącego niedbalstwa, czego objawem może być pozostawienie kluczyków wewnątrz samochodu – może to być także jazda na łysych oponach. Ubezpieczyciel może także nie wypłacić odszkodowania za brak kompletu kluczyków, brak badania technicznego lub odpowiedniego przeglądu dokonanego po kolizji. Dodatkowo celowe uszkodzenie swojego samochodu – np. wybicie szyby lub porysowanie lakieru – też spotka się z aprobatą ubezpieczyciela. Na wypłatę odszkodowania nie mamy także co liczyć w przypadku, gdy nasz samochód uczestniczy w różnego rodzaju rajdach czy wyścigach – takie zabawy wymagają wykupienia odrębnej ochrony wozu. Nie zapominajmy, że ubezpieczyciel nie ma obowiązku – i zapewne z tego ochoczo skorzysta – udzielać nam odszkodowania z tytułu korozji lub awarii mechanicznej pojazdu, jeśli wynikła ona ze skutków normalnej eksploatacji pojazdu.