Jak walczyć o odszkodowanie z wypadku samochodowego – część 1

Wysokość alimentów na dziecko - pytania sądu

Odszkodowanie z wypadku samochodowego jest często bardzo zaniżane przez samych pracowników firm ubezpieczeniowych – właściwie nie ma się czemu dziwić, gdyż działają na korzyść firmy w której pracują. Większość z nas godzi się na owe odszkodowania myśląc, że są całkiem spore. Prawda okazuje się często inna – bardzo bolesna. Nierzadko więc, warto powalczyć o swoje odszkodowanie, które może być wielokrotnie większe, niż to co oferuje nam dana firma ubezpieczeniowa. Pytanie tylko, jak skutecznie to robić? Przede wszystkim, gdy dojdzie do wypadku samochodowego zawsze wzywaj policję.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku rannych policja musi być wezwana obowiązkowo. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ starając się o odszkodowanie będziemy musieli posiłkować się specjalnie sporządzoną notatką przez funkcjonariuszy – jest ona niezbędna w tego rodzaju sprawach. Drugą sprawą może być przyjazd karetki. Czasami okazuje się, że nie jest on potrzebny – w zasadzie po wypadku możemy czuć się w miarę dobrze. Pamiętajmy jednak, że jeżeli personel karetki proponuje nam badania w szpitalu i automatyczny przewóz do niego to warto się nad tą opcją zastanowić.

Dlaczego? Ponieważ skutki wypadków często uwidaczniają się po kilku dniach – występują wtedy pierwsze objawy. Przykładem może być pacjent, który doznał uszczerbku szyjnego. Myśląc, że to nic poważnego zbagatelizował badania w szpitalu. Prawdziwy horror rozpoczął się praktycznie po tygodniu od wypadku. Zaczęły występować objawy z podwójnym widzeniem, bólem szyi czy sztywnieniem prawej ręki.

Tego rodzaju sytuacje zdarzają się na porządku dziennym, dlatego staramy się nie popełnić błędu i nie bagatelizować danej sprawy czy wypadku – nawet niewielka stłuczka może przyczynić się do problemów ze zdrowiem. Pamiętajmy także, że jeżeli odmówimy badań w szpitalu może to doprowadzić do śmierci – nie rzadko zdarza się, że na wskutek wypadku osoba odmawiająca badań umiera po kilku dniach.