Przejdź do treści

Dwa słowa o szybkich pożyczkach

Odszkodowanie za wypadek drogowy

Zorganizowanie dla siebie niewielkiej pożyczki finansowej nie jest w dzisiejszych czasach kłopotliwe. Istnieją na rynku wiarygodne instytucje, którym można zaufać i skorzystać z ich pomocy. Nie trzeba wcale zbierać teczki zaświadczeń i innych dokumentów, wystarczy zaledwie dowód osobisty.

Jeśli chcemy pożyczyć pewną sumę pieniędzy i w grę nie wchodzi kolosalna kwota, możemy ubiegać się o pożyczkę szybką, komfortową i zwolnioną z konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Dla niektórych osób konieczność ich złożenia jest zbyt kłopotliwa, gdyż pracują np. na umowę zlecenie, lub umowę o dzieło. Podobny kłopot mają osoby, które uzyskują dochód z innych źródeł niż umowa o pracę np. z rent, emerytur, stypendium i alimentów. Podobnie jak osoby pracujące na czarno. W takich wypadkach pożyczka na dowód okazuje się rewelacyjnym rozwiązaniem. Oferują ją instytucje pożyczkowe poza bankowe.

Pożyczki bez konieczności przedstawiania zaświadczeń udzielane są na podstawie oświadczenia klienta o wysokości jego dochodów. Oświadczenie może być pisemne, bądź, jak ot ma często miejsce w przypadku pożyczek on-line, zaledwie ustnie powiedziane podczas rozmowy telefonicznej. Niekiedy pożyczkodawca wymaga wyciągu bankowego, rezygnuje natomiast z formularzy PIT, wyciągów z kont bankowych, rachunków za media i z umów z pracodawcami.
Pożyczki dla których wymagany jest tylko dowód stają się coraz bardziej popularne, a firmy, które ich udzielają można łatwo odszukać w sieci. Wybierając pożyczkę dla nas dogodną musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, jak wysokie są odsetki. Trzeba uczciwie przyznać, że skala rozpiętości odsetek, jakie pobierają firmy pożyczkowe, jest naprawdę duża. Dlatego warto poszukać jak najbardziej korzystnej opcji dla siebie. Po drugie czas na jaki jest udzielana. Zazwyczaj jest to okres do jednego miesiąca z możliwością przedłużenia terminu spłaty.

Na koniec wreszcie zwróćmy uwagę na kwotę na jaką może opiewać pożyczka. Zazwyczaj firmy na początek oferują niższą sumę pieniędzy, widząc zaś uczciwość klienta w spłacaniu zobowiązania, zwiększa proponowaną kwotę.