Podejmując śmiałą decyzję na temat ubezpieczenia swojego samochodu – lepiej napisać obowiązkową – musisz zdawać sobie z jednej, ale to niezwykle ważnej rzeczy. Warto pamiętać, że zakup ubezpieczenia zarówno OC, jak i AC może być dużo tańsze w internecie, niż przy tradycyjnym stanowisku ubezpieczeniowym – tudzież przez telefon. Dodatkowo w internecie istnieje możliwość otrzymania prawidłowej i ostatecznej wyceny naszego OC za jakie przyjdzie nam zapłacić – z tego co wyliczy nasz program nie obarczy nas dodatkowo opłatami, o których wcześniej nic nie wiedzieliśmy.

Zakup ubezpieczenia przez internet to oszczędność czasu, wiarygodna i ostateczna wycena oraz bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji. Zajmijmy się może pierwszą kwestią, czyli oszczędnością czasu. Z pewnością każdy z nas jest w dzisiejszych czasach mocno zabiegany, dlatego sprawne załatwienie danej sprawy jest dziś na wagę złota. Dzięki sieci możemy szybko i bez potrzeby wychodzenia z domu podjąć decyzję o podpisaniu umowy z danym ubezpieczycielem – oczywiście tym, który okaże się dla nas najbardziej korzystny. Internet daje nam także możliwość sprawnego porównania zakresu oferowanej ochrony ubezpieczeniowej, czego nie zrobi dla nas żaden ubezpieczyciel.

Drugą kwestią warto rozważenia jest wiarygodna i ostateczna wycena naszej polisy. Dzięki kilku kliknięciom jesteśmy w stanie porównać oferty danych ubezpieczycieli oraz cenę ubezpieczenia. Korzystając z porównywarek możemy ostatecznie przekalkulować cenę naszego OC i wybrać możliwie najatrakcyjniejszą. Warto pamiętać, że podane ceny są w 100 procentach cenami wiarygodnymi, dlatego podana cena jest jednoznacznie ofertą skierowaną właśnie do nas. Nie zapominajmy także o korzystnej cenie, które jest przeważnie o 10-20 procent niższa, niż w przypadku tradycyjnego podpisywania umowy ubezpieczeniowej – oszczędzasz więc nie tylko czas, ale także i pieniądze.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Niektórzy ludzie dalej boją się zawierać transakcji za pomocą internetu, choć jest to w gruncie rzeczy nieuzasadniony strach. Większość serwisów gwarantuje także zwrot poniesionych strat o ile takie wystąpią – mamy więc gwarancje, że w chwili oszukania dostaniemy zwrot gotówki. Warto także podkreślić możliwość sprawdzenia blisko 40 firm ubezpieczeniowych i porównania ich parametrów między sobą – głównie pod względem korzystniejszej dla nas ceny.

Przeczytaj też: