Lekka praca fizyczna

Kary cielesne a prawo rodzinne

Jeśli trafiłeś na naszą stronę poszukując ofert pracy kwalifikujących się do grupy prac lekkich fizycznie, to musimy Cię zmartwić, ale niestety nic takiego tutaj nie znajdziesz. A to dlatego, że nasza strona to portal edukacyjny o tematyce prawnej, w którym właśnie w ramach tego artykuły przedstawić chcemy definicję lekkiej pracy fizycznej. Zainteresowanych zachęcamy więc do lektury dalszej części naszego artykułu.

Aby jak najdokładniej zobrazować Ci to czym jest lekka praca fizyczna, to chcemy powiedzieć, iż mamy z nią do czynienia w takich sytuacjach, w których pracownik w czasie realizacji zadań swojej pracy korzysta z lekkich i drobnych narzędzi, których obsługa jest prosta i wiąże się z ewentualnym użyciem łatwo obsługiwalnych dźwigów. Za lekką pracę fizyczną uznać można tę, która od pracownika wymaga długiego stania lub długotrwałego chodzenia połączonego często z noszeniem przedmiotów o masie do 10kg.

Mamy nadzieję, że na podstawie powyższej definicji udało Ci się rozwiać wątpliwości co do tego, czy wykonuje lekką pracę fizyczną lub też czy oferta, nad którą się zastanawiasz do właśnie lekka praca fizyczna.