Przejdź do treści

Dobry prawnik w Rzeszowie – jak znaleźć profesjonalną pomoc

Doznałeś uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku, byłeś hospitalizowany, czeka Cię długotrwała rekonwalescencja i konieczność rehabilitacji, a może na skutek zdarzenia straciłeś swoje mienie? Udaj się do kancelarii prawnej, zawodowo zajmującej się udzielaniem porad.

W zależności od problemu, który Cię dotknął, prawnik zajmie się  przygotowaniem pism i projektów umów, negocjacjami, np. z firmami ubezpieczeniowymi, udzieli porady w sprawach karnych, spadkowych, mieszkaniowych, rodzinnych czy prawa pracy.

Odszkodowania powypadkowe – zakres usług prawnika

Najczęstszymi problemami, z którymi poszkodowani  zwracają się do prawników, są odszkodowania powypadkowe. Prawnik pomoże uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy czy komunikacyjny. Dołoży starań, aby zagwarantować rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu psychicznym w wyniku przeżytej traumy. Zadba o wypłatę należności z tytułu poniesionych strat materialnych, czy utraty narzędzia pracy lub korzyści, które poszkodowany mógłby osiągnąć, gdyby nie doznał uszczerbku. Udzieli wsparcia merytorycznego rodzinom ofiar wypadków śmiertelnych i poinformuje o możliwości ubiegania się o odszkodowanie za pogorszenie jakości życia, spowodowane śmiercią, np. współmałżonka.

Odszkodowania komunikacyjne  – komu i kiedy się należą

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, a wina częściowo leży po Twojej stronie, np. jechałeś motocyklem bez kasku i potrącił Cię pirat drogowy, odszkodowanie mimo wszystko Ci się należy. Prawo do zadośćuczynienia należy się bowiem każdemu, kto nie ponosi wyłącznej winy za wypadek. Świadczenie wypłacane jest z polisy ubezpieczeniowej sprawcy, zawartej w ramach obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Jeśli sprawca nie posiadał ważnej polisy OC, rekompensata wypłacana jest z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W przypadku śmierci, poniesionej w wyniku wypadku, prawnik postara się o odszkodowanie dla Twojej rodziny.

Wypłata roszczeń – kiedy następuje przedawnienie

Prawnicy zapewniają, że osobie poszkodowanej należy się wypłata zadośćuczynienia w jak najszybszym terminie. Ale można uzyskać odszkodowanie z LEGAL.F KANCELARIA w Rzeszowie także wówczas, jeśli od uznania uszczerbku na zdrowiu upłynął już jakiś czas, ale nie więcej niż trzy lata. Ten okres może ulec wydłużeniu  i jest liczony dopiero od momentu, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i poznał sprawcę, zobowiązanego do jej naprawienia. Jeśli sprawca wypadku komunikacyjnego został skazany prawomocnym wyrokiem sądu, to okres przedawnienia wynosi 20 lat, od daty popełnienia przestępstwa. Ale nie zawsze poszkodowany ma świadomość własnych uprawnień.

Tylko profesjonalna kancelaria  prawna  skrupulatnie przeanalizuje Twoją sytuację i uzyska dla Ciebie najwyższe odszkodowanie. Jeśli szukasz skutecznego prawnika w Rzeszowie, zajrzyj na stronę https://legalfkancelaria.pl/.