Chociaż rynek dostawców telewizji kablowej oraz satelitarnej, jest w naszym kraju coraz bardziej rozbudowany i zróżnicowany, to w przypadku dwóch największych dostawców, możemy mówić o pewnych cechach wspólnych. Nie chodzi tu o ofertę kanałów czy usług poza standardowym dostarczaniem transmisji telewizyjnych.
Jak wypowiedzieć umowę Cyfrze Plus lub Cyfrowemu Polsatowi?
Bardzo podobnie, wygląda przy tych dwóch operatorach, procedura wypowiadania umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych. W dalszej części tekstu, będzie można znaleźć podobieństwa i różnice, które dotyczą faktu rezygnacji z usług Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu.
Wypowiedz umowę Cyfrze lub Poslatowi miesiąc przed wygaśnięciem
Przede wszystkim, jeśli nie planujemy przedłużać umowy, musimy wypowiedzieć ją na miesiąc przed datą wygaśnięcia – wszystko przez to, że okres wypowiedzenia umowy wynosi właśnie 30 dni. Poza tym, w obu przypadkach musimy w terminie do dwóch tygodni, zwrócić dekodery, które otrzymaliśmy jako Abonenci do odbierania transmisji serwowanych przez każdego z tych operatorów. Jeśli chodzi o różnice, warto wspomnieć o karach umownych.
Jakie kary za rozwiązanie umowy z Cyfrą lub Polsatem?
Wysokość tych kar, zależna jest od okresu jaki pozostał nam do faktycznego końca umowy. Rozwiązania umowy bez ponoszenia kary finansowej, możemy dokonać pod pewnym warunkiem. Jeśli zmianie uległa oferta programowa w naszym planie taryfowym (pakiecie kanałów) i nie godzimy się na ową zmianę. Wówczas, rezygnujemy z usług dostarczanych przez Operatorów usług telewizyjnych, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.
Zapytaj w BOK
W razie problemów i wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z infolinii lub bezpośrednio udać się po pomoc do jakiegoś stacjonarnego punktu obsługi klientów (abonentów). Wówczas, warunki zerwania współpracy z dostawcą telewizji, zostaną nam wyjaśnione w drobiazgowy sposób, krok po kroku. Warto zawczasu wszystkiego się dowiedzieć, żebyśmy mogli całą sprawę załatwić możliwie najszybciej i w sprawnym trybie.