Przejdź do treści

Wypowiedzenie umowy w sieci komórkowej

Umowa z operatorem sieci komórkowej, to zawsze określone warunki. Począwszy od wysokości abonamentu, poprzez czas trwania umowy, zawierający się w przedziale od 15 do 36 miesięcy, w zależności od wariantu taryf oraz konkretnego operatora.

Niekiedy, w trakcie korzystania z wybranej usługi GSM, dochodzimy do wniosku, że umowa jest dla nas niekorzystna i nie chcemy dłużej być nią związani.

Wypowiedzenie umowy w Play, Plus, Orange

Niezależnie od tego, czy mamy swój numer w Play, Plusie czy Orange, w przypadku przedterminowego zerwania umowy, musimy liczyć się z koniecznością zapłaty kary umownej. Kara umowna, to zwykle kwota, która ma stanowić wyrównanie ilości okresów rozliczeniowych, które pozostają do końca umowy w chwili zerwania. Przykładowo, jeżeli ktoś zrywa umowę rok przed czasem, zaś abonament wynosi 70 złotych brutto miesięcznie, wysokość kary umownej to 70 zł x 12 miesięcy. Łącznie, daje to niemałą kwotę 840 złotych.

Wypowiedzenie z datą wygaśnięcia umowy

Jeżeli chcemy zakończyć współpracę z operatorem wraz z datą wygaśnięcia nowej umowy, musimy pamiętać o jednej, niezwykle istotnej rzeczy. Wypowiedzenie trzeba złożyć przed ostatnim miesiącem (okresem rozliczeniowym) umowy, bo okres wypowiedzenia trwa właśnie 30 dni.

Wszelkie kwestie i niejasności, które nurtują nas w zakresie zrywania i wypowiadania umowy u operatorów komórkowych, są bardzo dokładnie opisane na oficjalnych stronach internetowych dostawców tych usług. Dodatkowo ,warto też sprawdzać fora internetowe, na których abonenci poszczególnych operatorów, wymieniają się swoimi doświadczeniami oraz zdaniami na temat usług, ofert oraz produktowej propozycji dostawców usług z zakresu GSM.

Decyzja o wyborze operatora, powinna być zawsze dobrze przemyślana, nie ma co stawiać tutaj na emocje i wpływ chwili, bo potem może się okazać, że „przestrzeliliśmy” z ofertą – to zaś wprowadzi nas w pułapkę niepotrzebnych kosztów.

Exit mobile version