Przejdź do treści

Obowiązek udokumentowania pracy wykonywanej w nadgodzinach

Kary cielesne a prawo rodzinne

W dzisiejszych czasach często spotkać można się ludźmi, którzy pracują ponad etat. Część z nich to pracoholicy, a część to osoby, które z pracy na zwykłym etacie nie byliby w stanie utrzymać swoich rodzic. Z uwagi na to ludzie poświęcają swój wolny czas spędzając go więcej pracy, efektem czego jest rosnąca liczba nadgodzin, z którą coraz częściej spotykają się niemal wszyscy pracownicy polskich firm. I o tej sprawie chcieliśmy dziś wspomnieć.

Okazuje się bowiem, że pracodawcy w wielu przypadkach próbują wykorzystać swoich pracowników nie płacąc im za pracę wykonaną w nadgodzinach. Jest to wysoce niemoralne, a mimo to zdarza się w wielu miejscach. Chcemy zatem zadbać o to, aby ludzie, a w tym przypadku osoby zatrudniane na etacie, wiedzieli jakie mają prawą i co muszą zrobić, aby wyegzekwować dodatkowe pieniądze za nadgodziny. Po pierwsze muszą oni udokumentować pracę, którą wykonują podczas nadgodzin. To niebywale ważny aspekt istotny z punktu widzenia prawa. Kwestia ta jest ważna nie tylko dla pracownika, ale też dla pracodawcy. Dlatego też zawsze należy starać się, aby udokumentować wszystko co możliwe, co wykonało się w ramach tej pracy. Dokumentacja taka może przydać się w wielu sytuacjach i tak naprawdę często nie zdajemy sobie sprawy, kiedy może to nastąpić.

Pamiętajmy więc o tym, że obowiązek udokumentowania pracy wykonanej w nadgodzinach nie jest zbędną papierkologią, ale niezwykle ważną kwestią, która zapewni nam bezpieczeństwo w przypadku jakichkolwiek oszustw. Aspekt ten powinno się rozpowszechnić wśród wszystkich pracujących bez względu na wiek czy płeć. Nawet wśród tych, którzy dotychczas nigdy nie mieli problemów ze swoim pracodawcą, to bowiem może zmienić się w każdej chwili przy okazji zmian prawa, władz czy przepisów obowiązujących w pracy.

Exit mobile version