Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/zbysiontko/domains/blizejprawa.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-structuring-markup/includes/meta/wp-structuring-meta-article.php on line 67 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/zbysiontko/domains/blizejprawa.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-structuring-markup/includes/meta/wp-structuring-meta-article.php on line 67 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/zbysiontko/domains/blizejprawa.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-structuring-markup/includes/meta/wp-structuring-meta-article.php on line 67

Przejdź do treści

Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe

Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe to ważna kwestia, która dotyczy właściwie każdego z nas. To odpowiedzialność majątkowa ponoszona na mocy obowiązujących przepisów, które nakładają na nas konkretne podatki. Ich odprowadzanie stanowi nasz zdefiniowany prawem obowiązek, więc nie nie dziwi w najmniejszym nawet stopniu to, że próby ucieczki od tego zobowiązania wobec państwa są surowo karane. Brak ich przestrzegania oznacza bowiem wystąpienie przeciwko normom w danym państwie – czy to z perspektywy jego obywatela, czy to z perspektywy osoby prawnej zarejestrowanej tam ze względu na przykładowo zdecydowanie przyjaźniejszą stawkę procentową podatku od działalności gospodarczej.

Podatnik jest zobowiązany odpowiadać całym swoim majątkiem za dług podatkowy – a więc nie możemy liczyć na taryfę ulgową, gdy będziemy ignorować obowiązek przekazywania części dochodów na rzecz Skarbu Państwa. W przypadku zignorowania tego obowiązku musimy liczyć się z przeprowadzeniem egzekucji na naszej własności. Działanie takie, co ważne, obejmować będzie nie tylko nasz majątek w chwili, gdy zaprzestaliśmy opłacania podatków, ale także nabyte później dobra czy prawa majątkowe.

Należy zwrócić uwagę także na to, że dług ten spoczywać będzie na osobie, która mu podlega. Nie można umową przekazać go innej osobie – prawo zwyczajnie nie będzie takiego dokumentu respektowało. Wnioski nasuwają się więc wyjątkowo jasne – płaćmy podatki, jeżeli nie chcemy bardzo niemiło zaskoczyć się wizytami komornika i utratą własności.

Exit mobile version