Przejdź do treści

Gdzie uzyskać porady podatkowe?

Gdzie uzyskać porady podatkowe?

Bardzo często rozliczenie z Urzędem Skarbowym okazuje się problematyczne i mimo szczerych chęci, nie wiemy, w jaki sposób postępować. Nie każdy zna bowiem zawiłości prawa podatkowego, wymagane terminy czy formularze. Na szczęście każdy obywatel ma prawo do uzyskania profesjonalnej porady podatkowej, która z pewnością okaże się bardzo pomocna nawet w trudnych sprawach.

Krajowa Infolinia Podatkowa

Stare polskie przysłowie mówi, że kto pyta, nie błądzi. Wiadomo, że prawo podatkowe w Polsce nie należy do najprostszych, dlatego porady podatkowe są udzielane poprzez same Urzędy Skarbowe, a dokładniej przez Krajową Infolinię Podatkową. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 można dzwonić na infolinię w sprawie wszelkich niejasności związanych z podatkami. Taka porada podatkowa jest zawsze darmowa i dostęp do niej ma każdy. Problemem może być to, że decyzje KIP nie są wiążące, a więc tak naprawdę mogą zależeć od interpretacji pracownika. Kłopotliwe jest także dodzwonienie się na infolinię, ponieważ często w kolejce do rozmów czeka kilku lub nawet kilkunastu rozmówców.

Internet

Porada podatkowa jest możliwa również w Internecie, na wielu forach o profilu prawnym. Porad udzielają specjaliści, jednak często również amatorzy, którzy uważają, że znają się na zawiłościach prawa. Do takich opinii warto podchodzić nieco sceptycznie, porównując uzyskane odpowiedzi z obowiązującymi przepisami prawa. W sieci panuje bowiem wolność słowa, więc tak naprawdę nie musimy uzyskać w pełni wiarygodnej odpowiedzi.

Kancelaria prawna

W razie niejasności związanych z przepisami prawa podatkowego, możemy skierować się po poradę do kancelarii adwokackiej. Musimy wybrać jednak adwokata specjalizującego się w prawie gospodarczym i podatkowym. Taka osoba jest kompetentna i z pewnością będzie w stanie odpowiedzieć na stawiane pytanie, w tym również doradzi w zakresie możliwości dalszego postępowania. Porady podatkowe udzielane w kancelariach  można uznać za wysoce wiarygodne i na pewno warto z nich korzystać.

Exit mobile version