Przejdź do treści

Zdecyduj się na własny dom jednorodzinny

Remont i przebudowa domu w świetle prawa budowlanego II

Wiele osób stoi właśnie przed takim wyborem. Decyzja jaką podejmiemy jest nie rzadko na całe życie, z tego też powodu decyzja powinna być podjęta po przeanalizowaniu wszystkich za
i przeciw. W naszym kraju, co raz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Z roku na rok możemy obserwować wzrost liczby domków jednorodzinnych. Co raz więcej rodzin ma możliwość wybudowania domku jednorodzinnego, dzięki temu iż łatwiej niż kiedykolwiek jest dostać w banku kredyt hipoteczny.

Ponad połowa takich nieruchomości powstaje właśnie dzięki takim kredytom. Drugim powodem, tak nagłego wzrostu liczby domków, są nowe technologie, dzięki którym budowa domu nie jest tak kosztowna jak kiedyś. Domy jednorodzinne, bardzo tanieją a widać to po tym co dzieje się na rynku wtórnym nieruchomości. W przypadku dłuższego braku chętnych na zakup domu, jego cena sukcesywnie maleje. Jak więc widzimy zakup domku jednorodzinnego jest bardzo atrakcyjną ofertą a co więcej bardziej opłacalna z perspektywy czasu, niż zakup mieszkania w bloku.

Exit mobile version