Przejdź do treści

Remont i przebudowa domu w świetle prawa budowlanego II

Remont i przebudowa domu w świetle prawa budowlanego II

W pierwszej części artykułu wspomnieliśmy na temat istotnych kwestii dotyczących remontu i przebudowy domu. W obu przypadkach mamy do czynienia z czymś zupełnie innym – szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy zasady prawa budowlanego. Nie zmienia to jednak faktu, że większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że remont i przebudowa to dwie różne rzeczy, dlatego dochodzi do wielu komplikacji w tym zakresie.

Warto jednak zauważyć, że zarówno w przypadku remontu, jak i przebudowy domu będziemy musieli zdobyć odpowiednie pozwolenia – w przypadku remontu jest to zdecydowanie prostsze. Jeżeli więc chodzi o remont dachu, to przed jego zdjęciem i pokryciem na nowo musimy dać sobie na wstrzymanie przez najbliższe 30 dni i wysłać specjalne powiadomienie o zamiarach rozpoczęciu prac remontowych – powiadamiamy listownie najbliższy nam urząd.

Jeżeli w ciągu 30 dni nie dostaniemy listu zwrotnego informującego o zastrzeżeniach co do wykonania prac remontowych, to otrzymaliśmy właśnie pozwolenie na prowadzenie remontu. Generalnie sam proces zgłaszania chęci remontu lub przebudowy nie jest dość skomplikowany, co skutecznie zachęca nas do unormowania tego w sposób prawny i rzeczowy.

Exit mobile version