Przejdź do treści

Kasa fiskalna w kancelarii prawniczej? Posnet Ergo!

Kasa fiskalna w kancelarii prawniczej? Posnet Ergo!

Radcy i adwokaci, podobnie jak przedstawiciele wielu innych branż, zostali zobowiązani do prowadzenia ewidencji przy użyciu kasy rejestrującej. Zakup odpowiedniego urządzenia jest zatem niezbędny – niemniej, obecny rynek fiskalny oferuje szeroki wybór technologicznych rozwiązań. Nasuwa się więc pytanie: które z nich okażą się wygodne i skuteczne w przypadku usług prawniczych? I czy takie pozostaną na dalszych etapach działalności?

Praca w biurze czy podróże służbowe?

Osoby świadczące usługi prawnicze wciąż mierzą się z nowymi wyzwaniami, a ich praca potrafi przybierać różny tryb. Dlatego urządzenie fiskalne, towarzyszące radcom i adwokatom przy każdej transakcji, musi zapewnić komfort użytkowania oraz dbałość o wizerunek podatnika.

Taka jest właśnie nowa kasa fiskalna Posnet Ergo, charakteryzująca się niedużą konstrukcją, małą wagą i przyjazną w obsłudze sylwetką. Urządzenie dobrze leży w dłoniach, zapewnia łatwość w przechowywaniu i nie sprawia żadnego kłopotu podczas przenoszenia go z miejsca na miejsce. Ponadto, zastosowana w nim obudowa to połączenie solidnego wykonania i eleganckiego wzornictwa. Kasa fiskalna wykazuje dużą odporność na intensywną eksploatację, uszkodzenia mechaniczne, a także wnikanie wilgoci lub pyłu. Tymczasem nowoczesny, stonowany design doskonale podkreśla prestiż firmy i wysoką jakość świadczonych usług. Ergo to urządzenie fiskalne, którego rozwiązania okażą się praktyczne i efektywne zarówno w przestrzeni biura kancelarii, jak i podczas pracy wymagającej dojazdu do klienta.

Zobacz kasę fiskalną Posnet Ergo tutaj: www.pckf.pl/posnet-ergo

Wygoda realizacji obowiązków fiskalnych

Prawidłowe prowadzenie działalności gospodarczej nie ogranicza się do korzystania z funkcji kasy rejestrującej. Dochodzą także wymogi zawarte w przepisach fiskalnych, z których każdy podatnik musi się wywiązywać. Jednym z nich jest przechowywanie kopii wystawionych paragonów. Model Ergo został wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które znacząco upraszczają realizację tego zadania.

Elektroniczna kopia paragonów charakteryzuje się tym, że informacje o zarejestrowanych transakcjach umieszczane są na karcie pamięci, a nie na dodatkowej rolce papieru, jak to ma miejsce w przypadku kopii tradycyjnej. W rezultacie, podatnik nie musi już gromadzić wielu papierowych wydruków ani martwić się o ich stan. Wszystkie dane, w formie cyfrowej, zawiera jeden nośnik – tłumaczy Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Dzięki tej funkcji, urządzenie fiskalne korzysta tylko z jednej rolki, przeznaczonej do wydruku paragonów dla klientów – a to oznacza ograniczenie kosztów związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych. Ponadto, zastosowane rozwiązanie idealnie wpisuje się w dzisiejsze standardy wymiany informacji, obecne również w kancelariach prawnych. Dane zgromadzone na karcie pamięci można łatwo i szybko zarchiwizować na komputerze, a także dodatkowo zabezpieczyć, umieszczają je na innych nośnikach (dysku zewnętrznym, płycie DVD lub pendrivie).

Dowiedz się więcej o kasach fiskalnych marki Posnet pod tym linkiem: www.pckf.pl/kasy-fiskalne/posnet

Kasa fiskalna i dynamiczny rozwój działalności

Ergo pozwala precyzyjnie dostosować możliwości kasy fiskalnej do wymagań prowadzonej działalności. Oprócz standardowego portu komunikacyjnego USB i opcji podłączenia szuflady kasowej, oferuje wybór jednego z 3 modułów rozszerzeń, zawierających dodatkowe interfejsy: pierwszego (USB, 2 x RS-232), drugiego (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) oraz trzeciego (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Użytkownik zdecyduje również o pojemności bazy towarowej urządzenia. Do dyspozycji będzie miał 3 wielkości: 4 000, 6 000 i 8 000 PLU.

Niemniej, może pojawić się dylemat, które rozwiązania okażą się najlepsze. Jak sobie z nim poradzić? Model marki Posnet wprowadza tu interesującą nowość.

Dotychczasowe kasy fiskalne pozwalały już na wybór najbardziej odpowiadających opcji. Nie zmienia to jednak faktu, że pomimo różnych dostępnych rozwiązań, podatnik musiał podjąć ostateczną decyzję przy zakupie urządzenia. Model Ergo umożliwia uzyskanie dodatkowych pozycji towarowych oraz interfejsów do komunikacji z pozostałymi elementami systemu sprzedaży. Także już po nabyciu urządzenia, w przyszłości, dopiero, gdy zajdzie taka potrzeba – zaznacza Marcin Ciechowicz.

Modułowa kasa fiskalna marki Posnet wyznacza zatem nowe standardy komfortu użytkowania technologii sprzedaży. Podatnik sam decyduje, czy oszczędzi pieniądze na nieprzydatnych mu funkcjach, czy sięgnie po dodatkowe opcje – a jeśli tak, to które. Model Ergo pozwala najprecyzyjniej jak dotąd ustalić zgodność pomiędzy urządzeniem fiskalnym, a profilem działalności gospodarczej. Ustalić i zachować też w przyszłości.

Czytaj również: http://www.biznesmazowiecki.pl/2016/01/08/na-czym-polega-instalacja-kasy-fiskalnej/

Exit mobile version