Przejdź do treści

Prawo w pytaniach i odpowiedziach

Kary cielesne a prawo rodzinne

Z reguły książki poradnikowe udzielające rzetelnej wiedzy na temat prawa są mało adekwatne do wielu sytuacji, tym bardziej, że przedstawiona tam wiedza nie wiąże się z niczym szczególnym. Czasami ma się także wrażenie, że książka ta jest pisana dla samych profesjonalistów, którzy lubują się w urzędowych sformułowaniach. Śmiertelnik – jakich u nas nie mało – mógłby się więc zastanowić, czy wszystkie książki dotyczące prawa są sformułowane dla osób z wyższa wiedzą. Okazuje się że nie.

W dzisiejszym świecie króluje przede wszystkim różnorodność. Dzięki temu mamy wybór pomiędzy tą, a inną pozycją – sytuacja tyczy się praktycznie wszystkich dziedzin naszego życia. Nie inaczej jest też z książkami. Chodź temat prawa wydaje nam się trudny i skomplikowany, to nie bójmy się spojrzeć na dana publikację nieco łaskawszym okiem – być może będzie to dopasowany do naszych potrzeb kawałek zdrowej wiedzy. Od jakiegoś czasu brakowało na rynku książek, które mogłyby poszczycić się dobrym kawałkiem wiedzy uproszczonym do minimum, jeśli chodzi o język ich przekazywania. Jedną z takich pozycji okazała się być książka „Prawo w pytaniach i odpowiedziach”.

Książka jest autorstwa trzech prawników: Ciesielki Jerzy, Cieniewski Bartłomiej oraz Wyrozumska Ewa. Można więc rzecz, że znajdujące się w niej informacje są rzetelne i ponad czasowe. Warto jednak uwzględnić fakt, że książka skupia się na realnych zagadnieniach dotyczących prawa w przypadku problemów życia codziennego. Z pewnością wielu z nas miało liczne problemy, które nie do końca zostały rozwiązane w sposób prawy. Właśnie do tych przypadków dobrym rozwiązaniem będzie zakup tej pozycji.

Wszystkie zagadnienia są podawane w formie pytań i odpowiedzi, co w znacznym stopniu ułatwia czytanie i przyjmowanie określonej wiedzy – dla laika w sam raz. Dodatkowo wydawnictwo postarało się zamieścić płytę z CD z fragmentami listów z prośbą o poradę. Listy dotyczą najczęściej osób, które miały różne problemy i szukały pomocy prawnej – każda sytuacja jest niezwykle życiowa i dobrze opisana. Żywe przykłady mogą więc okazać się pomocne, jeśli sami będziemy mieć problemy z taka samą lub podobną sprawą.

Czym cechuje się jeszcze ta dobra pozycja? W gruncie rzeczy pisane w niej porady prawne online są spotykane bardzo często w praktyce prawniczej i prasowej. Jeżeli będzie nam mało, to wydawnictwo dodało specjalna wersję encyklopedii z wzorami najpopularniejszych pism i formularzy prawniczymi.

Exit mobile version