Przejdź do treści

Umowa najmu garażu

Darowizna samochodu w rodzinie

W obecnych czasach wielu z nas prowadzi życie w stylu “na walizkach”. To wszystko dlatego, że często decydujemy się na zmianę pracy, zmianę miejsca czy nawet miasta zamieszkania. Wszystko to powoduje, że coraz rzadziej decydujemy się do zakupu na własność czy to mieszkań czy garaży. I to właśnie z tą poradą prawną trafić chcemy do tych osób, które nie chcą lub nie mogą zakupić garażu, ale chcą za to go wynająć. Zachęcamy do lektury wpisu odnośnie umowy wynajmu garażu. Informujemy jednak, że nasz wpis równie dobrze służyć może osobom, które są właścicielami garażu, który chcą wynająć.

Co zawrzeć w umowie najmu garażu?

Jak się z pewnością domyślasz umowa najmu garażu jest dokumentem podpisywanym pomiędzy właścicielem garażu, a osobą, która chce go na swój użytek wynająć. W związku z tym w tego typu umowie koniecznie zawrzeć należy informacje na temat danych osobowych obu stron umowy. W umowie wynajmujący oświadczyć powinien, że jest właścicielem garażu przedstawiając akt własności, a najemca z kolei zaznaczyć powinien, iż przedmiot najmu nie będzie podnajmowany osobom trzecim.

Strony umowy ponadto powinny zaznaczyć w niej informacje odnośnie wynagrodzenia, które osoba wynajmująca płacić będzie właścicielowi garażu, jak również informacje odnośnie terminu pierwszej i kolejnych płatności. Warto również wybrać formę potwierdzenia opłaty za garaż czy miejsce parkingowe, jak i okres, przez który umowa będzie ważna. W umowie zawrzeć można również informacje odnośnie  tego kto odpowiedzialny będzie za ubezpieczenie garażu i za ewentualne szkody, do których może w nim dojść.

Dość już jednak teorii. Zachęcamy Cię do pobrania wzoru umowy najmu garażu, jak również do przejrzenia jej na naszej stronie!

umowa najmu garazuumowa najemu garazu 2