Kiedy skorzystać z usług adwokata?

Większość społeczeństwa korzysta z prawnika dopiero w sytuacjach krytycznych. Dopóki nie jest to konieczne, to sami staramy się wybrnąć z kłopotów. Panuje opinia, że do kancelarii trzeba się zgłosić, gdy grożą nam konsekwencje karne lub potrzebujemy pełnomocnika w sądzie bądź przepisy zmuszają nasz do zawarcia umowy notarialnej. Jednakże musimy pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi i że istnieje szereg innych sytuacji, w których korzystne byłoby zasięgnięcie porady prawnej online. Dzięki temu możemy nie tylko zyskać czas, oszczędzić sobie nerwów, ale i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Dodatkowo niejednokrotnie zyskamy pieniądze.

Porady prawne, a sprawy codzienne

Każdego dnia mamy styczność z prawem. Jednakże bardzo często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wystarczy pójść do sklepu i zrobić zakupy. Już sam akt kupna-sprzedaży jest zawarciem umowy między kupującym i sprzedającym. Zatem w razie zajścia jakichkolwiek nieścisłości możemy dochodzić swoich praw. Oczywiście, jako zwykli konsumenci, nie musimy wiedzieć, co i kiedy nam przysługuje, ale w sytuacji zaistnienia problemu powinniśmy poradzić się prawnika. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii nie wywiązywania się z umowy np. przez bank lub firmę telekomunikacyjną. Na tym polu także możemy dochodzić swoich praw. Jednakże próba samodzielnego dociekania, co nam się należy, bardzo często jest bezskuteczna. Nie znamy przepisów prawa i ciężko jest nam ocenić, czy zaistniałe okoliczności stoją po naszej stronie, czy nie. W tej kwestii niezastąpione jest wsparcie adwokata, który może szybko i skutecznie rozwiązać nasz problem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku odszkodowań. To, co nam może wydawać się nieosiągalne, dla prawnika jest oczywiste. Zwróćmy uwagę również na fakt, że porady prawne wcale nie są drogie. Niekiedy wystarczy 50 lub 100 zł, aby rozwiązać naszą sprawę. Dlatego też nie warto ryzykować, bo wówczas koszty samodzielnej walki mogą okazać się znacznie większe niż opłacenie adwokata.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką?

Poszukując właściwej kancelarii warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim skupmy się na tym, jaka to kancelaria tzn. czy na pewno jest to kancelaria adwokacka, czy może kancelaria radcowska lub notarialna. Pamiętajmy, że radca prawny w odróżnieniu od adwokata, nie będzie mógł nam pomóc w sprawach karnych i karnoskarbowych. Zatem jeśli potrzebujemy pomocy właśnie w tej kwestii, to lepiej zgłośmy się do kancelarii prawnej. Jeśli natomiast musimy sporządzić umowę notarialną, to tutaj konieczne jest skorzystanie z usług notariusza i kancelarii notarialnej. Dobrze jest również, aby wybrany prawnik rezydował w naszej okolicy. Zatem jeśli jesteśmy mieszkańcami np. Łodzi, to szukajmy w tamtych rejonach. Najszybciej kontakt do tego typu usługodawców znajdziemy w sieci. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło np. kancelaria prawna Łódź i już będziemy mieć szereg firm, z który usług możemy skorzystać. Dodatkowo możemy w łatwy sposób poszukać opinii na ich temat. Jedną z firm zajmujących się poradami prawnymi jest firma KB-Adwokaci.