Ciekawe aplikacje na smartfona dla prawników


Urządzenia mobilne absolutnie zdominowały XXI wiek, co da się zauważyć praktycznie na każdym kroku. Prawdopodobnie nikt z nas nie rusza się z domu bez smartfona lub tabletu, a jeśli już zdarzy nam się zapomnieć o spakowaniu ich do torby, to później przez cały dzień będziemy odczuwać ich brak. Uzależniliśmy się od smartfonów nie tyle ze względu na możliwość szybkiego kontaktowania się ze światem przy ich pomocy, lecz również dlatego, że możemy pobrać na nie wiele ciekawych (i przede wszystkim darmowych) aplikacji, które w wielu sytuacjach mogą ułatwić nam codzienne życie.

Poniżej przedstawiamy kilka, naszych zdaniem najciekawszych aplikacji, które usprawnią pracę prawnikowi i każdej innej osobie ściśle związanej z prawem:

Polskie kodeksy

Celem twórcom tego programu była prostota i łatwość obsługi. Dzięki tej aplikacji będziesz miał dostęp praktycznie w dowolnie wybranym przez siebie momencie do podstawowych źródeł prawa. W pracy prawnika jest tak, że często trzeba powoływać się na różne kodeksy, które czasami zwyczajnie wylatują nam z pamięci. Od teraz będziesz miał wszystkie potrzebne Ci narzędzia do pracy pod ręka i w jedną krótką chwilę sprawdzisz to na czym Ci zależy. Zaletą aplikacji jest również jej systematyczna aktualizacja o wszelkie zmiany prawne.

Polskie ustawy

Podobnie jak aplikacja „Polskie kodeksy” jest to program ułatwiający prawnicze życie. Zawiera ona ponad 100 kodeksów i ustaw pogrupowanych w przejrzystych dla użytkownika kategoriach. Podobnie jak i poprzednia aplikacja jest ona regularnie aktualizowana i poszerzana o nowe akty prawne. Z całą pewnością przyda się wszystkim prawnikom, a nawet studentom prawa.

Lex news

Łatwa w obsłudze aplikacja dająca dostęp do najnowszych informacji prawnych pochodzących ze strony lex.pl. Jej obsługa jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Po uruchomieniu programu naszym oczom ukażą się dwie kategorie: temat dnia, czyli informacje branżowe dla środowiska prawniczego oraz aktualności, czyli najświeższe informacje ze świata.

Systematyczne korzystanie z aplikacji wiąże się jednak z koniecznością zabierania smartfona praktycznie wszędzie, przez co jest on narażony m.in. na powstanie uszkodzeń mechanicznych. Aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi kosztami związanymi z naprawą urządzenia wystarczy wykupić możliwie najkorzystniejszą polisę dedykowaną smartfonom (np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), z której w razie nieszczęśliwego wypadku otrzymamy środki na pokrycie zaistniałych szkód.